Pisanie pracy magisterskiej na SGH, a rynek pracy w Warszawie.

Pisanie pracy magisterskiej na SGH

Pisanie pracy magisterskiej na SGH to dla wielu studentów wstęp do błyskotliwej kariery. Wielu ekspertów rynku pracy twierdzi, że najlepiej już podczas studiów  podejmować prace. W poniższym tekście przedstawimy pokrótce, jak wygląda rynek pracy w Warszawie i czego na nim brakuje. Mając odpowiednie pojęcie o rynku pracy, można dokonać lepszego wyboru swoich studiów oraz tematu swojej pracy dyplomowej. Warszawa jest obecnie miejscem, gdzie zarobki są najwyższe w całym kraju.

Według ekspertów od rynku pracy najbardziej perspektywiczne zawody to analityk finansowy, programista oraz specjalista ds. e-commerce.  Pracownicy zatrudnieni na tych pozycjach mogą liczyć na dynamiczny wzrost zarobków.

Najwyższe zarobki posiadają obecnie programiści Java. Szacuje się, że zarabiają oni nawet pomiędzy 10 a 12 tysięcy złotych. Podobne zarobki otrzymują programiści języka C++, PHP, Python oraz programiści aplikacji mobilnych. Wielu ekspertów od rynku pracy twierdzi, że programista to obecnie najbardziej poszukiwany specjalista w Polsce. Deficyt programistów w naszym kraju szacuje się na 60 tysięcy osób.

Bardzo poszukiwani są obecnie handlowcy. Osoby  o rozwiniętych umiejętnościach sprzedażowych mogą obecnie przebierać w ofertach pracy.  Wielu absolwentów SGH właśnie w tym fachu będzie zdobywać swoje pierwsze szlify, a być może również zwiąże z tym zawodem całą swoją karierę.

Nie bez znaczenie jest również znajomość języków obcych. Najlepiej mieć opanowany płynnie język angielski.  Wiele kierunków na SGH jest w prowadzona w pełni po angielsku. Osoby z biegłą znajomością angielskiego powinny nie mieć większych problemów z otrzymaniem atrakcyjnych ofert pracy. Na warszawskim rynku pracy cenieni są również wykwalifikowani pracownicy fizyczni, tacy jak murarze, kierowcy i spawacze.

Widząc trendy, które panują na warszawskim rynku pracy można dość do paru wniosków. Po pierwsze, dobrze jest napisać pracę magisterską po angielsku. Jej tematyka powinna dotyczyć nowoczesnych technologii. Absolwent SGH powinien pomyśleć o nauce nowych języków programowania, ponieważ informatyka to najszybciej rozwijająca się branża w Polsce.

Pisanie pracy magisterskiej na SGH, a rynek pracy w Warszawie. Ogólne refleksje.

Pisanie pracy magisterskiej na SGH może stanowić dobry wstęp do błyskotliwej kariery. Najlepiej, aby ta praca magisterska by po angielsku, wówczas rośnie jej wartość w oczach potencjalnego pracodawcy, podobnie jak nasza znajomość języka obcego.

You may also like

Dodaj komentarz