Szkoła Główna Handlowa to uczelnia z tradycjami

Szkoła Główna Handlowa

Szkoła Główna Handlowa, której placówka mieści się w Warszawie, jest uczelnią z długimi tradycjami. Warto podkreślić, że jest to najwcześniej powstała szkoła wyższa o profilu ekonomicznym w całym kraju. Powstała ona na początku 1900 roku i kształci absolwentów szkół średnich do tej pory. Jest to typowo uczelnia ekonomiczna i jej wszystkie kierunki są bezpośrednio z tą dziedziną nauki związane.

Szkoła Główna Handlowa prowadzi szeroką współpracę o charakterze międzynarodowym, biorąc udział w różnego rodzaju programach. Oczywiście tym najbardziej popularnym jest powszechnie znany Sokrates-Erasmus. Jest to uczelnia, która wydaje powyżej 2,5 tysiąca dyplomów swoim absolwentom. Jest to placówka, którą, aby ukończyć, należy napisać pracę dyplomową. Oczywiście uczniowie pierwszego stopnia studiów piszą prace licencjackie natomiast ich starsi koledzy, czyli absolwenci drugiego stopnia piszą prace magisterskie.

Interesujące jest to, że uczelnia prowadzi również różnego rodzaju kursy przygotowawcze. Głównie w tym zakresie skupia się na przygotowywaniu uczniów szkół średnich do matury. Oczywiście przygotowania mają na celu ułatwienie dostania się na wybrany kierunek w omawianej placówce. Jako że chętnych jest bardzo dużo, co oznacza, że na jedno miejsce przypada po kilka osób, warto skorzystać z tego typu oferty i zwiększyć swoje szanse.

Szkoła Główna Handlowa i perspektywy po niej. Refleksje.

Szkoła Głowna Handlowa uchodzi za najlepszą uczelnię ekonomiczną w Polsce. Tradycyjnymi miejscami pracy dla absolwentów są banki, firmy doradztwa finansowego oraz firmy doradcze.  Warto już na studiach szukać praktyki lub pracy. Tu należy podkreślić jedną ważną rzecz. Wspomniana praca lub praktyka musi być w jakiś sposób powiązana z naszą przyszłą pracą. Miejsce pracy, w którym jedynie przybijamy pieczątki oraz parzymy kawę – nic nam nie da. To strata czasu. Jeśli chcemy pracować kiedyś w banku, to warto zacząć od pracy w sprzedaży, przykładowo w doradztwie finansowym. Dzięki temu będziemy mogli pochwalić się praktycznym doświadczeniem przed potencjalnymi pracodawcami. Ogólnie pracodawcy patrzą już bardziej na praktyczne umiejętności i predyspozycje pracownika, aniżeli na jego dyplom.

You may also like

Dodaj komentarz