Tematy prac magisterskich – Finanse Przedsiębiorstw

Tematy prac magisterskich na kierunku Finanse Przedsiębiorstw koncentrują się na naturalnie na decyzjach finansowych, inwestycyjnych i operacyjnych podejmowanymi przez przedsiębiorstwa. Poza tym ukazują one działanie narzędzi, które pomagają w podjęciu właściwych decyzji, przez te właśnie podmioty. W poniższym artykule przedstawimy przykłady motywy przewodnie prac dyplomowych z zakresu Finansów Przedsiębiorstw.

Na pewno najważniejsze pytanie, jakie pojawia się podczas działalności naukowej, brzmi: o “czym pisać”? W przypadku Twojej pracy magisterskiej z Finansów Przedsiębiorstw, na pewno bardzo powinien Tobie pomóc obraz Twojej wymarzonej kariery. Zupełnie inaczej tworzy się pracę dyplomową, pisząc o zagadnieniu, z którym chce się związać swoją zawodową przyszłość, aniżeli o rzeczy, z którą w gruncie rzeczy nie chce się mieć nic wspólnego. Poniżej przedstawiamy przykładowe problematyki, które są poruszane na omawianym kierunku.

Tematy prac magisterskich z Finansów Przediębiorstw – rozmaite przykłady.

 • Wielowymiarowa analiza finansowa przedsiębiorstwa.
 • Analiza fundamentalna wybranej spółki giełdowej.
 • Wskaźnikowa analiza wybranej firmy notowanej na giełdzie.
 • Wpływ ryzyka walutowego na sytuację finansową przedsiębiorstwa.
 • Badanie sytuacji firmy na przykładzie bilansu oraz sprawozdania finansowego.
 • Skutki kryzysu finansowego wywołanego Koronawirusem.
 • Analiza mierników korzyści ekonomicznych.
 • Wskaźniki finansowe, które najlepiej charakteryzują sytuacje finansowe danych branż.
 • Zdolność kredytowa przedsiębiorstwa, a jego sytuacja przedsiębiorstwa.
 • Analiza różnych form finansowania działalności przedsiębiorstw.
 • Inwestowanie w wartość. Analiza strategii inwestycyjnej Warrena Buffeta.
 • Analiza strategii inwestycyjnych, najsłynniejszych inwestorów świata.

Oczywiście problematyka Twojej pracy dyplomowej musi być omówiona z Twoim promotorem. Wspólnie na pewno podejmiecie najlepszą decyzją, odnośnie do tematyki Twojej pracy magisterskiej z Finansów Przedsiębiorstw.

Warto rozważyć pisanie swojej pracy dyplomowej o firmie, która jest notowana na giełdzie. Spółki, które są notowane na GPW, mają obowiązek publikowania swoich danych finansowych. Jest to więc świetne źródło informacji, na podstawie którego możesz pisać swoją pracę dyplomową.

Tematy prac magisterskich na kierunku Finanse Przedsiębiorstw, a przyszła kariera w branży finansowej.

Tematy prac magisterskich na kierunku Finanse Przedsiębiorstw są niezwykle zróżnicowane. Najlepiej swoją pracę dyplomową traktować po prostu, jako wstęp do swojej kariery w branży finansowej. Jeśli tak będziesz podchodził, do swojej działalności naukowej, to na pewno znajdziesz w sobie olbrzymią motywację do działania.

Jeśli chcesz pracować w przyszłości, jako przykładowo makler giełdowy, to wówczas taki temat, jak “wieloaspektowa analiza finansowa przedsiębiorstwa” może być dla Ciebie bardzo dobrym wyborem. Im więcej Twoja działalność naukowa ma wspólnego z problemami, które występują w biznesie, tym lepiej. Obecnie raczej mało, który pracodawca docenia teoretyczne wywody oderwane od rzeczywistości.

Poza tym wiedza, którą zdobędziesz podczas tworzenia swojej pracy dyplomowej z Finansów Przedsiębiorstw, może się Tobie przydać, podczas podejmowania prywatnych decyzji inwestycyjnych. Być może tego typu praca magisterska będzie dla Ciebie preludium do działalności w charakterze inwestora giełdowego. Możliwe, że po napisaniu swojej pracy dyplomowej, staniesz się słynnym rekinem giełdowym, takim jak przykładowo Warren Buffett.

Może Ci się spodobać:

Dodaj komentarz