Szkoła Główna Handlowa to uczelnia z tradycjami

Szkoła Główna Handlowa, której placówka mieści się w Warszawie jest uczelnią z długimi tradycjami. Warto podkreślić, że jest to najwcześniej powstała szkoła wyższa o profilu ekonomicznym w całym kraju. Powstała ona na początku 1900 roku i kształci absolwentów szkół średnich do tej pory. Jest to typowo uczelnia ekonomiczna i jej wszystkie kierunki są bezpośrednio z ta dziedziną nauki związane.

Szkoła Główna Handlowa prowadzi szeroka współpracę o charakterze międzynarodowym biorąc udział w różnego rodzaju programach. Oczywiście tym najbardziej popularnym jest powszechnie znany Sokrates-Erasmus. Jest to uczelnia, która wydaje powyżej 2,5 tysiąca dyplomów swoim absolwentom. Jest to placówka, którą aby ukończyć należy napisać pracę dyplomową. Oczywiście uczniowie pierwszego stopnia studiów piszą prace licencjackie natomiast ich starsi koledzy czyli absolwenci drugiego stopnia piszą prace magisterskie.

Interesujące jest to, że uczelnia prowadzi również różnego rodzaju kursy przygotowawcze. Głównie w tym zakresie skupia się na przygotowywaniu uczniów szkół średnich do matury. Oczywiście przygotowania mają na celu ułatwienie dostania się na wybrany kierunek w omawianej placówce. Jako, że chętnych jest bardzo dużo co oznacza, że na jedno miejsce przypada po kilka osób, warto skorzystać z tego typu oferty i zwiększyć swoje szanse.