Prace dyplomowe pisane przez studentów Szkoły Głównej Handlowej

Studenci Szkoły Głównej Handlowej w celu ukończenia wyższego etapu edukacji zobowiązani są do napisania prac licencjackich i prac magisterskich. Jeżeli chodzi o tematykę tego typu opracowań to jest ona ściśle związana z różnego rodzajami aspektami ekonomii. Jest to wynikiem tego, że Szkoła Główna Handlowa jest uczelnia ekonomiczną. Co więcej część kierunków jest prowadzona w języku angielskim.

Łącznie są 24 kierunki, które prowadzone są w języku polskim oraz 9, które odbywają się po angielsku. Każdy zatem może znaleźć coś dla siebie. Co więcej połączenie ekonomii z językiem angielskim, który obecnie jest niezwykle pożądany może stanowić bardzo przyszłościowe połączenie. Dzięki temu zestawieniu drzwi do kariery zawodowej co więcej nawet na arenie międzynarodowej. Wielu absolwentów tej uczelni robi niezwykłą karierę zawodową w najlepszych firmach. Warto zatem postawić na naukę w tej szkole wyższej pomimo tego, że nie jest to takie proste. Zdarzają się osoby, którym niestety się to nie udaje. Niektórzy po jakimś czasie wracają, próbując tego dokonać jeszcze raz.

Jednakże duża część studentów otrzymuje swój wymarzony dyplom z jednej z najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych, które kształcą na terenie Polski. Co więcej szkołę tą wybierają również osoby z zagranicy i naprawdę wielu jest takich studentów, którzy w Polsce pojawili się pierwszy raz i to tylko i wyłącznie ze względu na tą konkretną uczelnię.